Přihlásit na hodinu ZDARMA

Baví nás, co děláme

Většina dnešních dětí je zběhlá v používání moderních technologií, ať už se jedná o mobil nebo třeba herní konzoli. Ale jak vzniká hra nebo aplikace tuší už jen hrstka z nich. Dáváme proto dětem možnost přístupu k těmto technologiím z jiné strany - té vývojařské.

Podle různých studií bude v EU již brzy chybět až milion IT specialistů. Stejně jako ve vrcholovém sportu je i v programování důležité budovat základy od dětství.

To je naše motivace. Zábavnou formou pomáháme dětem pochopit principy programování.

Malá Vývojářka Verča

Areál a učebna

Prostředí je pro nás klíčové. Jsme kroužek programování, ale tím více chceme děti naučit, jak vybalancovat čas strávený venku a u počítače.

Kdo jsou malí vývojáři

Jsme ajťáci, programátoři, grafici, kteří spolupracují s firmami na vytváření her, mobilních aplikací a webových stránek. Ve volném čase se kromě rodiny věnujeme tvorbě indie (nezávislých) her, cestování a poznávání nových lidí.

lektor Marek - Malí Vývojáři
Mára

Otec myšlenky, hlavní programátor, Začínal na Comodore64, dnes je hrdým vlastníkem jeho remaku a dalších konzolí. Programovat se naučil už jako teenager pěkně postaru – pokus/omyl, za časů, kdy knížky, manuály, tutoriály na youtube byly bláznivá budoucnost. Dnes se i jako programátor živí, zaměřuje se na PHP, ale ve svém portfoliu má i engine pro venkovní geo-lokační hry (treasure-hunt). Věří, že učení může být zábava a že při tvorbě her se naplno projeví nikdy nekončící dětská zvědavost a hlad pro poznávání a objevování. Máru na ulici poznáte snadno – červená sluchátka, tričko Doom a na zádech batoh s potápěčskou výbavou.

lektorka Natálie - Malí Vývojáři
Naty

Kdo tvrdí, že IT je jenom pro kluky? Naty s naprostou galancí tento mýtus vyvrací. Je to naše mladá hvězda, která má záběr napříč kreativním spektrem. Ve volném čase se věnuje kreslení (jak old-schoolovému, tak tomu digitálnímu), se zaměřením na fantasy. Navíc umí hrát na klavír a varhany! Práce s dětmi jí baví a děti jí více než „učitelku“ vnímají jako parťačku, která ví víc. Je autorkou všech kreslených postaviček, které vidíte nad textem. Když to jenom trochu jde, ráda testuje jakékoliv nové indie hry na PC.

lektorka Matěj - Malí Vývojáři
Mates

Jako malý tajně žárlil na všechny, co měli doma herní konzole Sega nebo P486. Proto si dnes nejraději zahraje hry s časů opravdu dávných, kdy pixely na monitoru šlo napočítat pomocí malé násobilky. Baví ho zkoumat, jak věci fungují, včetně počítačových her. Ač ho živí čísla, 9 let učil angličtinu, včetně dětí. Provozoval únikové hry, aktuálně mezi jeho projekty patří tzv venkovní únikové hry (geolokační/treasure-hunt hry), které vytváří s Márou.

Nejsme jen kroužek, jsme komunita

Naši členové jsou holky a kluci různých věkových kategorií se společným zájmem v programování. Pořádáme občasné srazy i pro rodiče, aby se mohli v této problematice zorientovat a být oporou svým dětem.

děti na hřišti
Zpět nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace